Jak to czyścimy?

Oczywiście nie mogę Państwu zdradzić wszystkich naszych tajemnic, ale krótko opiszę jak wygląda i na czym polega takie czyszczenie.

 

Czyszczenie dywanów, wykładzin i mebli tapicerowanych tekstylnych.

Stosujemy metodę tzw. "na mokro" do której wykorzystujemy urządzenia ekstrakcyjne (potocznie zwane odkurzaczami piorącymi). Są to maszyny o wysokich parametrach natrysku (ok. 2,5 bara) i podciśnienia do odsysania 220 mbar'a. Technika czyszczenia polega na narzuceniu odpowiedniej ilości wody wraz ze środkiem czyszczącym (stężenie to tylko ok. 0,2%). Następnie stosujemy odpowiednie techniki oczyszczania tapicerki lub dywanu. Po odpowiednim upływie czasu i wykonaniu wszystkich niezbędnych zabiegów, rozpuszczony brud odciąga się wraz z ponownym przepłukaniem tapicerki i jej podściółki do ok. 2-3 cm wgłąb. Powierzchnia po wyczyszczeniu jest lekko wilgotna, a jej czas schnięcia jest uzależniony od jej właściwości (np. grube dywany schną dłużej, tak samo jak meble pokryte grubszym obiciem).

Powyżej przedstawiłem jedynie zarys techniki, którą stosujemy i która ulega modyfikacji w zależności od właściwości czyszczonych powierzchni (np. włókno naturalne lub sztuczne, wykładziny klejone, alkantara i wiele innych).

Opisana metoda czyszczenia mebli i dywanów "na mokro" jest jedyną słuszną metodą gruntownego czyszczenia jeśli chodzi o usuwanie plam, roztoczy, kurzu i innych zabrudzeń z czyszczonych powierzchni, a także z podściółki do ok 2-3 cm. Dodatkowo metoda ta pozwala pozbyć się w większości przypadków nieprzyjemnych zapachów, choć nie zawsze jest to takie proste (np. kiedy zapach jest wewnątrz mebla - ale na to też mamy alternatywne sposoby).

Czas schnięcia zależy od wielu czynników takich jak:

 - rodzaj materiału oraz wyściółki pod tapicerką;

 - temperatury, cyrkulacji i wilgotności powietrza w domu.

Czas schnięcia z reguły waha się od 3 do 24 godzin, ekstremalne przypadki nawet do 48h.

 

Czyszczenie parą pod ciśnieniem fug, powierzchni glazurowanych, powierzchni kamiennych i armatury łazienkowej.

Łączymy tutaj zastosowanie odpowiednich środków czyszczących dostosowanych do wysokich temperatur, które czyszczą i zabezpieczają powierzchnię przed ponownym zabrudzeniem, oraz silnego strumienia pary o ciśnieniu 10 atmosfer i wysokiej temperaturze. Silny strumień pary dosłownie zdmuchuje brud z  czyszczonej powierzchni, a także wydmuchuje go z mikroporów i następnie wpycha w te pory środek, który zabezpiecza powierzchnię przed ponownym zabrudzeniem. Wrażenie wizualne jest wzorowe, dodatkowo oczyszczona w ten sposób powierzchnia (np. fuga), jest zabezpieczona przed ponownym zabrudzeniem na długi czas. Czyszczona powierzchnia jest przy okazji zdezynfekowana przez gorący strumień pary (przerywa rozwój mikroorganizmów i grzybów, a także usuwa je).

 

Naprawa, renowacja, czyszczenie i konserwacja mebli skórzanych.

Meble skórzane czyścimy ręcznie za pomocą dwóch środków. Pierwszy z nich - czyszczący - nanosimy na mebel (nie na cały od razu, a kawałek po kawałku), czyścimy to miejsce odpowiednią techniką i ścieramy czystą bawełnianą ściereczką zebrany podczas czyszczenia brud. W taki sposób oczyszczamy cały mebel. Po wyschnięciu nakładamy na wyczyszczony mebel drugi środek - konserwująco odżywczy - znowu  kawałek po kawałku stosując techniki polepszające wchłanianie. Po wykonaniu usługi mebel jest czysty - powierzchnia skórzana, pory i szwy - są gruntownie wyczyszczone. Środek konserwująco-odżywczy przywraca skórze odpowiednie właściwości i zabezpiecza je na długi czas. Jeśli meble wymagają naprawy i renowacji to przed czyszczeniem poddajemy je procesowi renowacji.

 

 
 
 
 

Działamy na rynku od 2006 roku. Nasze usługi polegają na specjalistycznym czyszczeniu elementów wnętrza. Wyspecjalizowaliśmy się w czyszczeniu materiałów włókninowych takich jak dywany (czyszczenie dywanów, pranie dywanów), meble tapicerowane (czyszczenie tapicerki, pranie tapicerek), oraz materace (czyszczenie materacy, pranie materacy). Naszym celem jest usunięcie wszystkich zanieczyszczeń i zabrudzeń z czyszczonej powierzchni, a także nieprzyjemnego zapachu.

Z początkiem działalności zaczęliśmy także zajmować się meblami skórzanymi. Wykonujemy usługi czyszczenia i konserwacji mebli skórzanych (czyszczenie skór, konserwacja skór). Po wykonaniu usługi mebel jest oczyszczony i gruntownie zakonserwowany, co w znacznym stopniu wydłuża jego żywotność - efekt jest niesamowity dzięki naszemu doświadczeniu, a także bardzo dobrym, dwuskładnikowym preparatom, których używamy do czyszczenie i konserwacji mebli skórzanych (czyszczenie i konserwacja mebli skórzanych). W późniejszym czasie rozszerzyliśmy usługi związane meblami skórzanymi i galanterią skórzaną o renowację (renowacja mebli skórzanych opisana dalej).

Od 2012 roku naszą ofertę usług rozszerzyliśmy o możliwość czyszczenia parą fug i glazury. Oczekiwany przez Klientów efekt osiągamy dzięki doświadczeniu, a także szerokiej gamie aktywnych technik czyszczenia oraz profesjonalnych środków czyszczących stosowanych w zależności od rodzaju powierzchni i zabrudzenia. Czyszczenie i pranie - Bydgoszcz, Toruń i okolice do 30 km.

Od 2014 roku świadczymy również usługi naprawy i renowacji mebli skórzanych (naprawa i renowacja skór) oraz galanterii skórzanej. Jest to dział który wymaga bardzo indywidualnego podejścia do każdego zlecenia. Odpowiednie wyszkolenie, dobór środków i umiejętności, pozwalają wykonać nam pracę na najwyższym poziomie.

Korzystając z naszych usług macie Państwo gwarancję naszej skuteczności. Stosowane środki do czyszczenia posiadają kartę charakterystyki i bezpieczeństwa (na życzenie wysyłamy te dokumenty za pośrednictwem e-mail). Są to środki bezpieczne nawet dla osób cierpiących na alergie. Po wypraniu meble nie zabrudzają się szybciej jak to bywa w przypadku stosowania innych popularnych środków. Moja firma działa legalnie od 2006 roku i posiada ubezpieczenie OC.

Zapraszam serdecznie do skorzystania z naszych usług
Krzysztof Krajewski

Nasze usługi
Czyszczenie i pranie dywanów, wykładzin, tapicerki meblowej i materacy - Toruń, Bydgoszcz,  Lubicz, Brzozówka, Czernikowo, Czerniewice, Ciechocinek, Aleksandrów Kujawski, Rozgarty, Zławieś, Łysomice, Grębocin, Chełmża, Wąbrzeźno, Kowalewo Pomorskie, a także inne miejscowości w regionie.
Naprawa i renowacja mebli skórzanych i galanterii - województwo kujawsko-pomorskie