Jak to czyścimy?

Oczywiście nie mogę Państwu zdradzić wszystkich naszych tajemnic, ale krótko opiszę jak wygląda i na czym polega takie czyszczenie.

 

Czyszczenie dywanów, wykładzin i mebli tapicerowanych tekstylnych.

Stosujemy metodę tzw. "na mokro" do której wykorzystujemy urządzenia ekstrakcyjne (potocznie zwane odkurzaczami piorącymi). Są to maszyny o wysokich parametrach natrysku (ok. 2,5 bara) i podciśnienia do odsysania 220 mbar'a. Technika czyszczenia polega na narzuceniu odpowiedniej ilości wody wraz ze środkiem czyszczącym (stężenie to tylko ok. 0,2%). Następnie stosujemy odpowiednie techniki oczyszczania tapicerki lub dywanu (odpowiednie szorowanie szczotką). Po odpowiednim upływie czasu i wykonaniu wszystkich niezbędnych zabiegów, rozpuszczony brud odciąga się wraz z ponownym przepłukaniem tapicerki i jej podściółki do ok. 2-3 cm wgłąb. Powierzchnia po wyczyszczeniu jest lekko wilgotna, a jej czas schnięcia jest uzależniony od jej właściwości (np. grube dywany schną dłużej, tak samo jak meble pokryte grubszym obiciem).

Powyżej przedstawiłem jedynie zarys techniki, którą stosujemy i która ulega modyfikacji w zależności od właściwości czyszczonych powierzchni (np. włókno naturalne lub sztuczne, wykładziny klejone, alkantara i wiele innych).

Opisana metoda czyszczenia mebli i dywanów "na mokro" jest jedyną słuszną metodą gruntownego czyszczenia jeśli chodzi o usuwanie plam, roztoczy, kurzu i innych zabrudzeń z czyszczonych powierzchni, a także z wypełnienia mebla do ok 2-3 cm. Dodatkowo metoda ta pozwala pozbyć się w większości przypadków nieprzyjemnych zapachów, choć nie zawsze jest to takie proste (np. kiedy zapach jest wewnątrz mebla - ale na to też mamy alternatywne sposoby). Po wypraniu tapicerki meblowe, materace, dywany i wykładziny są wilgotne - odpowiada to wilgoci jak w przypadku dobrze wywirowanego prania wyciągniętego z pralki.

 

Czas schnięcia zależy od wielu czynników takich jak:

 - rodzaj materiału oraz wypełniaenia pod tapicerką;

 - temperatury, cyrkulacji i wilgotności powietrza w domu.

Czas schnięcia z reguły waha się od 3 do 24 godzin, ekstremalne przypadki nawet do 48h.

  


 

- Strona główna -

 
 
 

Działamy na rynku od 2006 roku. Nasze usługi polegają na specjalistycznym czyszczeniu elementów wnętrza. Wyspecjalizowaliśmy się w czyszczeniu materiałów włókninowych takich jak dywany (czyszczenie dywanów, pranie dywanów), meble tapicerowane (czyszczenie tapicerki, pranie tapicerek), oraz materace (czyszczenie materacy, pranie materacy). Naszym celem jest usunięcie wszystkich zanieczyszczeń i zabrudzeń z czyszczonej powierzchni, a także alergenów oraz nieprzyjemnych zapachów.
 
Z początkiem działalności
 (2006 rok) bardzo intensywnie szkoliliśmy się i zdobywaliśmy doświadczenie. Dziś profesjonalnie wykonujemy usługi czyszczenia i prania mebli tapicerowanych (pranie tapicerek, czyszczenie tapicerek), dywanów oraz materacy - nawet jeśli są wykonane z bardzo nietypowych lub delikatnych materiałów.
 
Szkoliliśmy się - teraz szkolimy innych, zdobywaliśmy nowe doświadczenia - teraz je przekazujemy... Cały czas dostosowujemy nasze usługi do potrzeb Klientów.
 
Korzystając z naszych usług macie Państwo gwarancję naszej skuteczności. Stosowane środki do czyszczenia posiadają kartę charakterystyki i bezpieczeństwa (na życzenie wysyłamy te dokumenty za pośrednictwem e-mail). Są to środki bezpieczne nawet dla osób cierpiących na alergie. Po wypraniu tapicerki meblowe i dywany nie zabrudzają się szybciej jak to bywa w przypadku stosowania innych popularnych środków. Moja firma działa legalnie od 2006 roku i posiada ubezpieczenie OC.
 
Zapraszam serdecznie do skorzystania z naszych usług
Krzysztof Krajewski

Nasze usługi:

Czyszczenie i pranie dywanów, wykładzin, tapicerek / tapicerki meblowej i materacy - Toruń, Bydgoszcz, Lubicz, Brzozówka, Czernikowo, Czerniewice, Złotoria, Wielka Nieszawka, Mała Nieszawka, Brzoza, Grębocin, Rogowo, Papowo Toruńskie, Łysomice, Ostaszewo, Chełmża, Przysiek, Rozgarty, Górsk, Zławieś Wielka, Zławieś Mała, Czarnowo, Ostromecko, Dąbrowa Chełmińska, Strzelce Dolne, Dobrcz, Osielsko, Niemcz, Tryszczyn, Pawłówek, Łochowo, Lisi Ogon, Białe Błota, Brzoza, Otorowo, Solec Kujawski, a także inne miejscowości w promieniu do 30km od aglomeracji Bydgosko - Toruńskiej.